Noc kostelů 25. 5. 2018

HUDEBNÍ PROGRAM probíhá v děkanském kostele Nejsvětější Trojice na náměstí.

PŘEDNÁŠKA na téma "Víno v Bibli" se koná v přilehlé faře v 1. patře: Humornou formou při prochutnávání vína naleznete moudrost, která se skrývá v Bibli. Dozvíte se, jakou roli hraje v Bibli víno – a to od stvoření světa přes Nový zákon až po apokalypsu. Souběžně s tím se naučíte hledat v Bibli, znát židovské svátky a zvyky pesachové večeře. Pořadem provází Jan Rozek. Vystudoval teologickou fakultu v Olomouci, Etiku v Bratislavě a kanonické právo na papežské univerzitě v Lublinu, zároveň je i vinařem.

S sebou: bibli, brýle, vstupné 50 Kč.

REZERVACE: Vzhledem k omezenému počtu míst prostor fary se přednáška bude konat ve dvou termínech: I. skupina v 17:30 hod. a II. skupina v 19:30 hod. Doporučujeme, abyste si raději své místo závazně zarezervovali u Romana Čížka tel.: 739 919 707 nebo u Táni Blažkové tel. 602 431 810.

16:00 Mše svatá
16.45 Koncert dětského pěveckého sboru Paleček
17:30 „Víno v Bibli” – „Pít či nepít a co na to Bible?” (I. skupina)
19:30 „Víno v Bibli” – „Pít či nepít a co na to Bible?” (II. skupina)
19:45 Koncert pěveckého sdružení mládeže JakobySbor
20:30 Varhanní koncert Jiřího Tymela

Plakátek Noc kostelů
Plakátek Víno v Bibli
Poutní pas Královéhradecké diecéze

Radost z lásky - farní rozhovory pro manžele

Mluvme o rodině! Buďme rodinou!

Cílem farních rozhovorů je zamyslet se ve světle exhortace Amoris laetitia nad svou vírou a jejími důsledky pro každodenní život. Jde o program, který je připraven s celosvětovým rozsahem.

POZOR ZMĚNA!

Budeme se setkávat v měsících leden – červen 2018, a to každou 3. neděli na faře. V měsících leden - duben v 15:30 hod.

V měsících květen - červen v 10:00 hod.

Společně budeme diskutovat nad videoukázkami o nárocích na stabilitu rodinného života, na úlohu Boží lásky v našem učení o trvalé manželské lásce, jak se láska žije v rodině, jak probíhá výchova dětí. Budeme se věnovat lidské křehkosti ve vztahu k realitě rodinného života (naše nedokonalosti a co s tím), o milosrdenství při naší reakci na tuto křehkost. Součástí jsou také praktické rady papeže Františka zaměřené na to, jak se rodiny mohou stát místem radosti uprostřed lidské křehkosti.

Hlídání dětí pro ty, kteří jinou možnost hlídání nemají, se budeme snažit vždy zajistit. Jen pokud je to možné, nahlašte počet a věk dětí aspoň týden předem Táně Blažkové: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pokud s sebou chcete vzít nějakou buchtu, bude vítána :-).

Koncert Augenblick

Při příležitosti farního dne vystoupí u nás v Novém Městě nad Metují skupina Augenblick. Zpívá hebrejské a židovské písně a snaží se také uvést do jejich smyslu. Její složení je mnohonárodní, vedle Čechů Rostislava Tvrdíka, Michala Kitty a Tomáše Mlnára zahraje Slovák Juraj Stieranka a Bělorus Aliaxander Yasiňskij.

Číst dál: Koncert Augenblick

Postní duchovní obnova 2018

TVÁ NADĚJE NEBUDE ZMAŘENA /Př 23,18/ - duchovní obnovou nás budou provázet o. Jan Linhart

Program:

Číst dál: Postní duchovní obnova 2018

Adventní duchovní obnova 2017

ADVENT JAKO NOVÝ ZAČÁTEK - duchovní obnovou nás budou provázet o. Stanislav a o. Benedikt:

Číst dál: Adventní duchovní obnova 2017

23. K-ples "Na vlnách oceánu"

Všechny srdečně zveme na 23. K-ples, který má téma Na vlnách oceánu. 

Ples proběhne 2.12. v sokolovně od 20:00. Výtěžek plesu bude věnován Domovu sv. Josefa v Žírči, jak si naše farnost odhlasovala.

Číst dál: 23. K-ples "Na vlnách oceánu"

Farní den 2017

Novoměstská farnost vás srdečně zve na farní den, který se koná na Husově náměstí v kostele, na farní zahradě a nejbližším okolí. V průběhu dne bude probíhat dobročinný jarmark. Výtěžek poputuje do sirotčince v Tanzanii.

Program:

Číst dál: Farní den 2017

Postní duchovní obnova 2017

PROGRAM

pátek 17. 3. 2017

Číst dál: Postní duchovní obnova 2017

Přednáška s diskuzí pro manžele 12. 2. 2017

Milí manželé,

rádi bychom vás pozvali na manželská setkávání na faře. Budeme vycházet z témat, která probíráme v rámci studia rodiny a manželství papežského institutu Jana Pavla II. Chceme Vám pokaždé nabídnout krátkou přednášku vycházející z katechezí Jana Pavla II. a na jejím základě společně s Vámi postupně hledat odpovědi na níže uvedené (i další) otázky:

Číst dál: Přednáška s diskuzí pro manžele 12. 2. 2017

Víkend pro mladé rodiny naší farnosti 2016

Farní víkend v Rokoli

Zveme všechny mladé rodiny z Novoměstské farnosti na společný nejen duchovní víkend. Pro děti budeme mít k dispozici slečny na hlídání. Případné náměty na program nám prosím napište.

Číst dál: Víkend pro mladé rodiny naší farnosti 2016